Liga I. FCSB învinge Astra la limită

Postat la: 29.04.2019 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FCSB a câștigat partida de pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 1-0, în etapa a şaptea a play-off-ului Ligii I. Unicul gol al confruntării de pe Arena Națională a fost înscris de Florin Tănase, în minutul 55. Această victorie va pune presiune pe ceferiști, care trebuie luni să învingă trupa lui Hagi.

Tot azi, FC Botoşani a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a şaptea a play-out-ului Ligii I. Golurile au fost marcate de Fulop 31' (penalti), 45' şi Golofca 90+4'. În minutul 80, de la gazde a fost eliminat direct Holzmann. Pe final, în minutul 90+3, Roman (FC Botoşani) a ratat un penalti.