Rezultat de Doamne-ajută, după un joc de Doamne ferește: România scoate un punct la Budapesta

Postat la: 13.10.2023 | Scris de: ZIUA NEWS

0

România a reușit doar un egal în fața celor din Belarus la capătul unei prestații lamentabile! Tricolorii au avut două ocazii de gol în prima repriză prin Stanciu și Alibec, iar apoi au cedat terenul și i-au lăsat pe cei din Belarus sa atace.

În a 2-a repriza, tricolorii au mai ratat o ocazie importantă prin Bancu, iar Horațiu Moldovan a salvat naționala de la un adevărat dezastru în fața Belarusului.
Belarus - România s-a încheiat 0-0, iar pentru naționala noastră urmează un meci cu Andorra, pe teren popriu, în fața unui public format doar din copii.