Mihaela Buzarnescu a plans in hohote in Australia dupa ce a fost jignita de o adversara

Postat la: 17.02.2021 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Momente incredibile s-au petrecut in Australia, la turneul WTA Phillip Island Trophy. Mihaela Buzarnescu a pierdut meciul cu elvetianca Jill Teichmann, la Melbourne, 7-6 (5), 3-6, 3-6, la Meblorune, dar ce s-a intamplat in timpul jocului a fost de-a dreptul socant.

Romanca a cerut o pauza medicala in setul secund, insa adversara sa a avut o reactie foarte ciudata, lucru care a facut-o pe Buzarnescu sa planga. "La 5-3... e o mizerie, e o mizerie ce faci", i-a strigat Teichmann sportivei noastre. Buzarnescu si-a revenit, a continuat partida, dar a pierdut jocul. La final, elvetianca nici nu a vrut sa o salute pe romanca si i-a reprosat ca a simulat accidentarea. Vizibil afectata de cele intamplate, Buzarnescu a chemat oamenii care se ocupa de acest turneu si a inceput sa planga.