FC Barcelona și Real Madrid au remizat în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei. Calificarea se joacă pe „Santiago Bernabeu"

Postat la: 07.02.2019 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Barcelona și Real Madrid au încheiat nedecis, scor 1-1, prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei, disputată, miercuri, pe „Camp Nou".

Barcelona și Real Madrid au disputat, miercuri, manșa tur din semifinalele Cupei Spaniei, iar „El Clasico" de pe „Camp Nou" s-a încheiat cu scorul de 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 6, prin Lucas Vasquez, catalanii au egalat datorită lui Malcom, în minutul 58. Lionel Messi n-a fost titulat și a intrat pe teren în repriza a doua, în minutul 63. Meciul retur, la finalul căruia se va decide finalista, se va disputa pe „Santiago Bernabeu", pe 27 februarie. În cealaltă semifinală se vor întâlni, joi, Betis Sevilla și Valencia.