Răzvan Lucescu s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei după ce a umilit-o pe Atromitos la general!

Postat la: 09.02.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

0

PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei după ce a învins-o și la retur pe Atromitos, scor 3-1. În tur fusese 2-0 pentru liderul campionatului. Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în minutul 30, prin Skakhov. 1-0 a fost scorul pauzei.

Gazdele de la Atromitos, la care Azer Busuladzici a fost integralist, au egalat în minutul 54 prin Vasilakakis. Cu Fernando Varela printre titulari, PAOK a rezolvat meciul în ultimele 25 de minute. Canas (67) și Koulouris (79) au fost cei care au marcat. Cu scorul general de 5-1, PAOK merge în semifinale, unde s-au mai calificat Panionios, AEK Atena și AEL Larissa.