ZC
ZC

ZC

MotoGP. Marc Marquez a câștigat Marele Premiu al Argentinei. Spaniolul e lider în clasamentul mondial

Postat la: 04.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Spaniolul Marc Marquez (Honda) a câștigat Marele Premiu al Argentinei, duminică, la categoria regină, MotoGP, și e lider în clasamentul Campionatului Mondial.

Marquez a plecat din pole position și a fost înregistrat cu un imp de 34min13sec628/1000. Pe locul secund s-a clasat italianul Valentino Rossi (Yamaha), la 7sec679/1000 iar pe 3 - ibericul Dani Pedrosa (Honda), la 28sec100/1000.

Campionul mondial en titre, spaniolul Jorge Lorenzo (Yamaha), a abandonat în turul 5, după o ieșire de pe pistă.