ZC

Liga I, play-off, etapa 6. Pandurii - ASA Tg. Mureș 3-3. Mâncați de Balaur

Postat la: 12.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Pandurii Tg. Jiu şi ASA Tg. Mureş au încheiat la egalitate, scor 3-3, luni seara, în ultimul meci al etapei a 6-a a fazei play-off, din Liga I.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10, prin Hora, care l-a învins pe Stăncioiu cu un şut pe centrul porţii. Mureșenii au egalat prin Voiculeț, nouă minute mai târziu. Pandurii au înscris două goluri, prin Antal, în minutele 38 și 50. Vicecampioana en-titre a României nu a reununțat să lupte, iar Gorobsov a dus scorul la 2-3,, în minutul 65. Balaur a stabilit scorul final, în urma unei lovituri cu capul, cu zece minute înainte de final.

Pandurii ocupă poziția a treia în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu Dinamo. ASA e pe 6, cu 22 de puncte.