Liga I. Meci de infarct la Giurgiu. Trei penalty-uri ratate

Postat la: 04.04.2017 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Viitorul Constanța a învins campioana Astra Giurgiu cu scorul de 2-1 (2-1), în deplasare, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Ligii I.

Oaspeții conduceau cu 2-0 după 20 de minute, grație golurilor marcate de Aurelian Chițu (min.13) și Cristian Săpunaru (min. 20, autogol), iar Viitorul a ratat șansa de a tranșa soarta partidei, irosind două lovituri de la 11 metri în decurs de șapte minute, prin Aurelian Chițu (min.30) și Florinel Coman (min. 37). Astra a redus din diferență prin Daniel Florea (min.39), la scurt timp de la intrarea sa pe gazon, și tot el a ratat un penalty (min. 42).