ZC
ZC

ZC

Liga 1, etapa a 25-a. Remiză în derby-ul Olteniei. CSU Craiova a pierdut orice speranță de calificare în play-off

Postat la: 22.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

Pandurii și CSU Craiova au încheiat la egalitate meciul disputat luni, scor 1-1, în cadrul etapei a 25-a a Ligii 1. În cazul unui succes, craiovenii ar fi sperat la calificarea în play-off-ul competiției.

Deschiderea scorului s-a produs încă din minutul 9. Măzărache a înscris primul gol în Liga 1, după o pasă de la Nuno Rocha. Cu trei minute înainte de final, Wellington a restabilit egalitatea. Brazilianul a înscris primul său gol în tricoul grupării gorjene.

În urma acestei remize, Pandurii ocupă locul 4, cu 44 de puncte, în timp ce CSU Craiova e pe 8, cu 31 de puncte.