ZC
ZC

ZC

LIGA 1, etapa 26. CFR Cluj a încheiat sezonul regulat cu o victorie în fața Craiovei

Postat la: 27.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

CFR Cluj s-a impus pe terenul Craiovei, scor 1-0, sâmbătă, în etapa a 26-a, ultima a sezonului regulat. Ardelenii și-au creat prima ocazie a conhfruntării, prin Jakolis, carea trimis puţin alături, în minutul Gazdele au replicat cu un minut înainte de pauză. Andrei Ivan a executat o lovitură liberă, dar Marc nu a avut nici o problemă să rețină balonul.

Chiar înainte de pauză, Acka a fost transportat la spital după o comoție cerebrală. De altfel, oltenii au efectuuate toate cele trei schimbări în prima parte a jocului, din cauza accidentărilor. În repriza secundă, Măzărache (52) și Dumitraş (56) au fost aproape de gol.  Unica reușită a confruntării i-a aparținut lui Cristi Bud. Atacantul a înscris pentru prima dată de la e la revenirea la CFR, în minutul 80.

CFR Cluj a încheiat sezonul regulat pe locul 8, cu 31 de puncte, în timp ce oltenii se ocupă următoarea poziție, tot cu 31 de puncte.

Cele două echipe

CSU Craiova: Straton - Dumitraș, Iliev (20 Izvoranu), Acka, Vătăjelu - Ivan, Mateiu (32 Băluță), Madson, Bancu - Nuno Rocha, Măzărache. Rezerve: Vlad, Achim, Hergheligiu, Petre, Băluță, Izvoranu, Kay. Antrenori: Daniel Mogoșanu, Victor Naicu

CFR Cluj: Marc - Dani, Larie, Goian, Camora - Filipe Nascimento (59 Juan Carlos Ruiz), Petrucci (74 Bud), Gomelt - Cristian, Nouvier, Jakolis (59 Vitor Bruno). Rezerve: Mincă, Tinc, Vereș, Vitor Bruno, Juan, Bud, Beleck. Antrenor: Toni Conceicao

Arbitri: Lucian Rusandu - Mircea Orbuleț. Marius Nicoară. R.: Denis Haidiner
Observatori: Marian Bucurescu, Nicolae Marodin