ZC
ZC

ZC

FC Voluntari - CSU Craiova 0-2, etapa 8, play-out. Oltenii sunt primii în clasament

Postat la: 26.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CS U Craiova s-a impus cu 2-0 pe terenul Voluntariului, luni, în etapa a 8-a din play-out. Ilfovenii și-au inaugurat stadionul Anghel Iordănescu. Rocha a ratat prima ocazie clară de gol, în minutul 26.

Atacantul şi-a luat revanşa în minutul 32, când a deschis scorul. Oltenii puteau merge la cabine cu un avantaj de două goluri, dar Calancea a respins miraculous, cu trei minute înainte de pauză. Bancu a stabilit scorul final, în minutul 89, cu un şut la colţul scurt.

Cu această victorie, CSU Craiova a urcat pe primul loc în play-out, în timp ce FC Voluntari rămâne pe loc de baraj, cu 22 de puncte.