FC Dinamo a învins pe Austria Viena

Postat la: 23.01.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dinamo a învins echipa Austria Viena cu scorul de 3-2 (1-0), într-un meci amical disputat ieri în stagiul de pregătire din Cipru, informează site-ul clubului din Liga I de fotbal.

Formaţia antrenată de Vasile Miriuţă a punctat prin Ionuţ Nedelcearu (minutul 29) şi Adam Nemec (minutul 53 şi 61). Mohammed Abdul Kadiri (minutul 47) şi Ibrahim Alhassan (minutul 49) au punctat pentru Austria, ocupanta locului şase în campionatul ţării sale.

Dinamo a început cu următorul 11: Brănescu - Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica - Mahlangu, Monroy - Hanca, Nascimento, Pesic - Nemec. După pauză au mai jucat portarul Muţiu şi jucătorii de câmp Corbu, Dudea, Vl. Olteanu, Salomao şi D. Popa.

Următorul adversar al dinamoviştilor în Cipru este Termalica Nieciecza, locul 13 în prima ligă a campionatului Poloniei. Meciul este programat mâine, 24 ianuarie, de la ora 16:00, pe „Kissonerga Stadium".