ZC
ZC

ZC

Dubai 2016. Simona Halep și-a aflat adversara din optimile de finală. Când va avea loc meciul și cine îl transmite la tv

Postat la: 16.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Jucătoarea română de tenis Simona Halep (24 de ani, locul 3 WTA) o va întâlni pe sârboaica Ana Ivanovic (28 ani, 17 WTA, în optimile de finală ale turneului WTA de la Dubai, dotat cu premii totale de 1.734.900 dolari. În runda inaugurală, Ivanovic a sulberat-o, marți, pe australianca de origine rusă Daria Gavrilova cu 6-1, 6-0.

Meciul a durat 53 de minute. Halep, principala favorită la Dubai, și Ivanovic s-au întâlnit de patru ori, iar scorul este egal, 2-2. Ivanovic a câștigat în 2013, la Doha, în turul al doilea, când Halep a abandonat după primul set (6-3 pentru sârboaică), și în 2014 la Turneul Campioanelor de la Singapore, cu 7-6 (7), 3-6, 6-3, în grupă. Halep a câștigat în 2013 în semifinalele Turneului Campioanelor ''B'' de la Sofia, cu 2-6, 6-1, 6-3, și în 2014, în sferturi, la Madrid, cu 6-2, 6-2.

Meciul dintre Haep și Ivanovic, din optimile de finală ale turneului de la Dubai este programat miercuri, nu înainte de ora 17:00 și va fi transmis în direct de Digi Sport 2.