ZC
ZC

ZC

Cupa Ligii 2015-2016. Steaua a învins-o pe Astra și în returul semifinalelor. Thaer Bawab a reușit o "dublă"

Postat la: 13.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Steaua s-a calificat în finala Cupei Ligii, miercuri seara, după ce a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 2-0 în deplasare, în manșa secundă a semifinalelor. În tur, deținătoarea trofeului s-a impus cu 1-0.

Ambele goluri au fost marcate de iordanianul Thaer Bawab (4, 51). Gadele au ratat o lovitură de pedeapsă prin Alex Ioniță, în minutul 58. Ciprian Marica formula de start a Stelei și a țintit bara în minutul 30.

A doua semifinală este programată joi, între Dinamo și Chiajna. În tur, ilfovenii au câștigat cu 3-0. Finala este programată în data de 17 iulie.