ZC
ZC

ZC

Champions League, sferturi de finală. Real Madrid, aproape eliminată de Wolfsburg / VIDEO

Postat la: 07.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

VfL Wolfsburg a produs serii în Champions League. Gruparea germană a învins-o pe Real Madrid cu scorul de 2-0 (2-0), miercuri seara, pe teren propriu, în prima manșă a sferturilor de finală ale competiției.

Gazdele și-au creat prima ocazie de gol prin Henrique (12), dar Navas a fost la post. Spaniolii au replicat prin Benzema (14), dar Benaglio a respins. Wolfsburg a primit penalty în minutul 18 după un fault comis de Casemiro asupra lui Schuerrle, transformat de Rodriguez.  Nemții au stabilit scorul final prin Arnold (25), din centrarea lui Henrique. Returul, programat pe 12 aprilie la Madrid, se anunță unul de foc.