ZC
ZC

ZC

CFR Cluj A SURCLASAT-O pe FC Botoșani, scor 6-0. Ardelenii ocupă poziția secundă, din play-out

Postat la: 16.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CFR a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 6-0, sâmbătă, în etapa a 7-a a fazei de play-out a Ligii I.

Cristi Bud a deschis scorul, transformând o lovitură de pedeapsă obţinută de Nouvier, în minutul 15. Atacantul a reușit "dubla" cu un şut violent de la marginea careului mic, la jumătatea primei reprize. Spaniolul Ruiz a reușit și el o dublă, în minutele 45+2 și 45+3.

Nouvier a dus scorul la 5-0, iar Lopez a închis tabela în minutul 68. CFR Cluj a urcat pe locul secund în play-out, cu 26 de puncte, iar gruparea moldavă e pe 5, cu 21 de puncte.