ZC
ZC

ZC

Benfica s-a calificat în sferturile Champions League, după un meci spectaculos cu Zenit

Postat la: 10.03.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: goaloo.com

Benfica Lisabona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, în urma victoriei obținute în deplasare, cu Zenit Sankt Petersburg scor 2-1 în manșa secundă a optimilor.

În tur, lusitanii s-au impus cu 1-0. La St. Petersburg, gazdele au deschis scorul în minutul 69, prin brazilianul Hulk. Benfica a întors scorul prin Nicolas Gaitan (85) și Anderson Talisca (90+6).

Au evoluat echipele:

Zenit: Iuri Lodîgin - Aleksandr Aniukov (Igor Smolnikov, 59), Nicolas Lombaerts, Luis Neto, Iuri Jirkov - Mauricio (Artur Iusupov, 82), Axel Witsel - Hulk, Danny (căpitan), Aleksandr Kokorin (Oleg Șatov, 59) - Artem Dziuba. Antrenor: André Villas-Boas.

Benfica: Ederson Moraes - Andreas Samaris, Victor Nilsson Lindeloef, Eliseu, Nelson Semedo, Ljubomir Fejsa, Nicolas Gaitan, Pizzi (Eduardo Salvio, 73), Renato Sanches, Konstantinos Mitroglou (Raul Jimenez, 67), Jonas (Anderson Talisca, 90+2).